30. 7. 2021

Druhé kolo okresní ligy přineslo velmi deštivý závod.

Druhým kolem pokračovala v sobotu jedenáctého července Okresní liga svitavska v požárním útoku. Závod hostil Sádek u Poličky a určitě se zařadí mezi nejdeštivější závody, co liga pamatuje. Prakticky od rána velmi vydatně pršelo. Navzdory tomu se do Sádku sjelo neuvěřitelných 59 družstev mužů, žen a veteránů. To z tohoto závodu dělá i jeden z nejvíce obsazených závodů. Navzdory počasí, dokázali pořadatelé udržet dráhu v relativně dobrém stavu. I tak ale závod byl počasím velmi ovlivněn především pro týmy, které běžely na chvostu startovní listiny. V kategorii mužů dokázali obhájit vítězství muži z Pomezí A, kteří ukázali, že Sádek je jejich oblíbená dráha. Kluci využili své nízké startovní číslo a časem 17,43 se ujali vedení, které do konce závodu nepustili. Na druhém místě skončil Široký Důl B časem 17,67 a třetí skončila Zderaz B za 17,69. Prvních šest míst v celkovém pořadí obsadili pouze tři sbory a to Pomezí, Široký Důl a Zderaz, když na čtvrtém místě skončila Zderaz C, na pátém Široký Důl A a na šestém Pomezí B. V čele ligy tak po dvou závodech je Zderaz C, druhé je Pomezí A a třetí Široký Důl A. Kategorie žen se běžela na už značně poznamenané dráze, ale i přes to jsme se zde dočkali velkého překvapení. Jako poslední se na start postavila děvčata z Oldřiše a naprosto všechny šokovala nejlepším časem dne 17,60 a to na terénu, který už skoro dráhu ani nepřipomínal. Druhé skončilo Nedvězí za 18,03 a třetí pak Kamenec A za 18,20. V čele ligy je tak po dvou závodech Oldřiš, druhé Nedvězí a třetí Kamenec A.V kategorii veteránů pak potvrdily svou dominanci Hartmanice, které vyhrály za 15,93. Druhý skončil. Druhá skončila Oldřiš za 16,49 a třetí Perálec za 18:30. Další kolo ligy je naplánováno na 25. července a uskuteční se na hasičském hřišti v Nedvězí.