4. 2. 2023

Letošní ročník Okresní ligy Svitavska odstartoval v Hartmanicích

Celkově už 17. ročník svitavské ligy odstartoval po koronavirové pauze 5. července v Hartmanicích. Bylo se na co těšit, protože hartmanická dráha patří k těm nejrychlejším v okrese.

Na týmech ale byla dlouhá pauza znát a žádné fantastické časy, jako loni, nepadaly. Naproti tomu se ukázalo, že liga bude určitě velmi vyrovnaná. Navzdory očekávání byla účast velmi hojná a prvního závodu se zúčastnilo celkem 51 družstev ze čtyř okresů.

V kategorii mužů padlo celkem deset časů pod osmnáctivteřinovou hranici. Nejlépe připravena přijela na první závod Zderaz A, která jako jediná dala šestnáctkový čas 16,92. Za ní skončila Zderaz C s časem 17,26. O vyrovnanosti ligy svědčí další místa v pořadí, která byla v zásadě po setinách. Třetí skončila Oldřiš 17,27, čtvrtý Široký Důl A 17,28 a páté Pomezí B 17,30. Pořadí na prvních místech tedy prakticky okopírovalo celkové loňské umístění a potvrdilo, že právě tyto týmy chtějí o přední umístění bojovat i letos.

Největším překvapením dne byla Oldřiš, která skončila hned na prvním závodě na bedně navzdory tomu, že ji loni v celkovém pořadí patřilo až 17. místo.

V kategorii žen padly tři časy pod osmnáctivteřinovou hranici a naprosto s přehledem tento závod ovládla děvčata z Desné B. Děvčata začala časem 17,05 a ukázala, že v kategorii žen bude možná k vidění více překvapení, než se očekávalo. Na druhém místě skončila Oldřiš taktéž s pěkným časem 17,66 a třetí pak skončily obhájkyně titulu z Nedvězí 17,79.

V kategorii seniorů nic nového pod sluncem. Jasné vítězství na domácím závodě pro Hartmanice v čase 15,11. Je jasné, že hegemon posledních let této kategorie bude útočit na titul i letos. Druhá skončila Desná za 15,52 a třetí pak Sádek za 16,55.

Liga pokračuje hned tento týden v sobotu závodem v Sádku u Poličky od 10.00 hodin.

Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/letosni-rocnik-okresni-ligy-svitavska-odstartoval-v-hartmanicich-20200709.html