4. 2. 2023

Okresní liga Svitavska nakonec bude!

Po dlouhé pauze způsobené nemocí covid-19 se vrací do normálu i sportovní svět. Nejinak tomu je i v případě Okresní ligy Svitavska v požárním sportu.

V průběhu června se sada ligy jednomyslně usnesla, že letošní ročník bude i za cenu omezení, která s tím budou souviset.

Za normálních okolností by liga odstartovala na začátku května v Širokém Dole. Bohužel až do začátku června byly prakticky veškeré akce tabu a tak se neuskutečnily ani závody ve Zderazi a Lubné. Okresní liga má ale tu výhodu, že většina závodů se koná až ve druhé polovině roku. Rada ligy se tedy rozhodla, že letošní ročník odstartuje v Hartmanicích v neděli 5. července. Následovat budou v rychlém sledu závody v Sádku, Nedvězím, Kamenci, Oldříši, Desné, Zderazi, Perálci a ročník zakončí stejně jako vloni závod v Květné.

Pouze devět závodů

Celkem se tedy liga bude skládat z devíti závodů. Závod ve Zderazi byl přesunut na 5. září a uskuteční se společně s posledním závodem Extraligy ČR v požárním útoku. Závody v Lubné a Širokém Dole se neuskuteční, jelikož kalendář je už tak dost napjatý a nenašly se vhodné termíny.

Ve startovních listinách závodů okresní ligy by neměli chybět obhájci titulu ve všech kategoriích, a to Široký Důl, Nedvězí a Hartmanice. Letošní liga bude ale určitě velmi zajímavá, vzhledem k absenci kvalitní přípravy jednotlivých týmů. Společné tréninky byly možné až od konce května, takže většina družstev nemá určitě natrénováno tak jako vloni. Od prvního závodu tak můžeme čekat napínavé souboje a možná i velmi překvapivé výsledky. V okolí došlo ke zrušení několika lig (Blanenská, Žďárská), takže se dá přepokládat i účast týmů, které v minulých letech okresní ligu pravidelně nejezdily.

Nezbývá než doufat, že se situace bude zlepšovat a liga se uskuteční podle plánu. Je dobře, že liga začíná právě v Hartmanicích, které byly několikrát vyhlášeny jako nejlepší závod ligy. Zveme proto všechny příznivce požárního sportu do Hartmanic, kde se 5. července letošní, už 18. ročník Okresní ligy Svitavska rozběhne.

Jakub Paulíček

Zdroj: https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/okresni-liga-svitavska-nakonec-bude-20200701.html