4. 2. 2023

Letošní liga se přehoupla do druhé poloviny nočním závodem v Oldřiši

Po nečekaně zrušeném závodě v Kamenci pokračovala liga jediným nočním závodem v Oldřiši u Poličky. Noční závody nejsou zase tak časté, proto není divu, že se právě tento závod těší velké oblibě. Závodu se zúčastnil rekordní počet družstev a ani o početné divácké publikum nebyla nouze. K tomu parádní srpnové počasí a perfektní organizace dávaly tušit, že zde budou padat velmi kvalitní výkony. A tak se také stalo.

V kategorii mužů šla většina favoritů ze začátku startovního pole. Fantasticky rozběhnutý útok Míchova (BK) zastavil časomíru na hodnotě 16,81 a Míchov se jasně ujal vedení. Na druhém terči ale svítil neuvěřitelný čas 15,87, což byl také nejrychlejší sestřik dne. Hned po něm šel na start Široký Důl A, prozatím vedoucí tým ligy. Tento tým potvrdil své postavení v průběžném hodnocení a výborným výkonem 16,62 se ujal vedení. Velmi rychlé časy padaly i dál, avšak další šestnáctka už ten večer nepadla. Vítězství si tedy odvezl Široký Důl A. Na druhém místě skončil Míchov a třetí pak  Hartmanice ve svém nejlepším výkonu sezóny 17,09. Celkem padlo na Oldřišské trati deset časů pod osmnáctivteřinovou hranici, což je zatím nejrychlejší závod této sezóny. Ligu po polovině závodů vede Široký Důl A (84 bodů). Na druhém místě je Pomezí B (71 bodů) a třetí pak Široký Důl B (59 bodů)

V kategorii žen pak Nedvězí nastavilo velmi vysokou laťku časem 17,42 a celý závod se pak čekalo, jestli se někdo tomuto času alespoň přiblíží. Dlouhou dobu to vypadalo, že to budou mít děvčata až moc jednoduché. Těsně před koncem ale předvedla parádní útok děvčata z Přívratu (UO) a zastavila časomíru na hodnotě 17,86. Další sedmnáctky už nepadly, takže vítězství si odvezla děvčata z Nedvězí. Druhá byla děvčata z Přívratu a třetí pak překvapivě Sádek, kterému se v předchozím průběhu sezóny příliš nedařilo. Ligu tak vede Nedvězí (49 bodů). Druhá je Oldřiš (32 bodů) a třetí pak Kamenec A (30 bodů).

V kategorii veteránů pak konečně liga poznala jiného vítěze, než Hartmanice, které skončily na třetím místě za čas 16,46. Lepší dokázaly být Perálec za 16,45 a Desná, která si za 16,02 připsala první letošní vítězství v seriálu okresní ligy. V této kategorii vedou Hartmanice (18 bodů). Druhý je Perálec (11 bodů) a třetí shodně Oldřiš a Desná (10 bodů)-

Další kolo ligy se uskuteční tento týden v sobotu od 11:00 v Desné u Litomyšle.

Jakub Paulíček